drzwi

Czy jakość drzwi zewnętrznych przekłada się na bezpieczeństwo?

Drzwi zewnętrzne są wizytówką domu lub mieszkania oraz barierą chroniącą prywatną przestrzeń domowników przed czynnikami zewnętrznymi, w tym zagrożeniami ze strony przestępców. Poza zwracaniem uwagi na ich estetykę i takie cechy jak właściwa termoizolacja czy wygłuszenie, konieczne okaże się też sprawdzenie, czy będą one sobie w stanie poradzić z zatrzymaniem włamywaczy przez na tyle długi czas, że sprawi to, iż będą woleli „odpuścić” próbę ich otwarcia. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z propozycji sprawdzonej firmy oferującej bezpieczne drzwi zewnętrzne z montażem. W Gliwicach warto w tym celu skontaktować się z Widok Dom. Sprawdźmy, co jest ważne przy zakupie drzwi zewnętrznych.

Jakie cechy powinny mieć kupowane drzwi zewnętrzne?

Przy wyborze drzwi zewnętrznych należy zwrócić uwagę na poziom ochrony potwierdzony klasą antywłamaniową. Najmniejszy dają drzwi klasy RC1, które zabezpieczają przed otwarciem z użyciem siły fizycznej oraz prostych i małych narzędzi. Lepsze od nich są klasy RC2, które wytrzymują użycie prostych narzędzi przez 3 minuty. Drzwi w klasie RC3 dają odpór przestępcy stosującemu także dodatkowy śrubokręt, młotek i przecinak oraz wiertarkę przez 5 minut. Drzwi w klasie RC4 powstrzymają włamywacza mającego też ciężki młot, siekierę, dłuto, młotek albo wiertarkę akumulatorową przez 10 minut. Drzwi klasy RC5 będą odporne na elektronarzędzia przez 15 minut. Drzwi klasy RC6 zniosą atak z elektronarzędziami dużej mocy.

Jakie wyposażenie drzwi jest najważniejsze?

Drzwi zewnętrzne powinny mieć odporne na uszkodzenie skrzydło oraz właściwie osadzoną w murze ościeżnicę. Ważne będą też zamontowane w nich przeszklenia oraz zamki, które powinny mieć atesty potwierdzające ich wytrzymałość na próby nieuprawnionego otwarcia.