rolety zewnętrzne na dużym oknie

Rolety wewnętrzne, a rolety zewnętrzne. Porównanie rozwiązań

Okna są istotnym elementem wyposażenia każdego budynku mieszkalnego lub użytkowego, ponieważ zapewniają widok na okolicę, pozwalają na wietrzenie, a przede wszystkim gwarantują ich dobre doświetlenie. W niektórych przypadkach ich obecność będzie jednak kłopotliwa, gdyż zdarza się, że ilość światła słonecznego przedostającego się do środka jest zbyt duża, co powoduje nie tylko niekontrolowany wzrost temperatury, ale też razi znajdujące się w pomieszczeniu osoby. Co więcej, przeszklenia mogą stać się miejscem, przez które wtargną przestępcy chcący dokonać kradzieży. Z niedogodnościami tego rodzaju można sobie łatwo poradzić, decydując się na wewnętrzne przesłony okienne lub rolety zewnętrzne antywłamaniowe z montażem. W Bytomiu szeroki ich wybór oferuje firma Widok-Dom, specjalizująca się również w sprzedaży stolarki budowlanej – drzwi, okien i bram garażowych. Przekonajmy się, czym charakteryzują się rolety wewnętrzne i zewnętrzne.

Czym są rolety wewnętrzne?

Podstawowym zadaniem rolet wewnętrznych jest regulowanie tego, jaka ilość światła słonecznego przedostaje się do środka pomieszczenia. Wpływa na to zarówno rodzaj materiału, z jakiego są one wykonane, jak i to czy są one zaciągnięte całkowicie, czy jedynie częściowo. Rolety wewnętrzne występują w wersjach klasycznych tj. z tkaniną o różnym poziomie przezierności, a także jako rolety dzień-noc czy mające dekoracyjny charakter rolety rzymskie.

Czym są rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrze chronią okna przed rozbiciem i służą w znacznej mierze do zabezpieczenia wnętrza pomieszczeń przed wtargnięciem osób niepowołanych. Z racji swego umiejscowienia i konstrukcji będą one również istotnie zmniejszały poziom nasłonecznienia wnętrza budynku, a ponadto ograniczały poziom docierającego hałasu. Co ważne, są one również dobrą dodatkową izolacją termiczną.