montaż drzwi

Montaż drzwi. O czym należy pamiętać?

Nieprawidłowy montaż drzwi zewnętrznych może przyczynić się do powstawania mostków termicznych i tym samym wzrostu kosztów na ogrzewanie. Warto więc zadanie to powierzyć fachowcom, którzy prawidłowo wykonają wszystkie etapy takiego montażu. Które są absolutnie kluczowe?

Istotne etapy przed zakupem

Aby drzwi zewnętrzne były wygodne w użytkowaniu, by gwarantowały bezpieczeństwo, a także nie doprowadzały do powstawania mostków termicznych, muszą być dobrze wymierzone. W przeciwnym razie pojawi się problem z nadmiernym luzem, którego nie rozwiąże nawet świetny montaż.

Problematyczny będzie też zakup zbyt dużych drzwi. Wówczas najpewniej wystąpi kłopot z aplikacją uszczelniającej pianki montażowej i późniejszym odkształcaniem się tworzywa.

Osadzanie drzwi zewnętrznych

Wiemy już, dlaczego tak ważne jest wybranie drzwi o właściwym wymiarze. Co jednak z montażem drzwi zewnętrznych? Przede wszystkim pracę należy zacząć od instalacji ościeżnic. Umieszcza się je w otworze, pamiętając jednocześnie o wysokości posadzki. W całym tym procesie niezbędne jest korzystanie z drewnianych klinów, które pozwalają unieruchomić ościeżnicę.

Kolejnym etapem jest montaż skrzydła drzwi wejściowych. Konieczne jest uważne uregulowanie wszystkich elementów, aby finalnie drzwi były odpowiednio sztywne i zamontowane naprawdę solidnie.

Etapy montażu ościeżnicy

Następny krok to montaż ościeżnicy. Trzeba pamiętać o odpowiednim osadzeniu śrub kotwiących, najlepiej zgodnie z zaleceniami producenta drzwi. Standardowo jednak w przypadku osadzenia takich śrub, powinno być to około 15 cm w ścianach wykonanych z pustaków oraz betonu komórkowego.

Dopiero ostatni etap to wypełnienie szczelin materiałem termoizolacyjnym, dzięki któremu drzwi będą gwarantowały odpowiednie parametry pod względem izolacyjności cieplnej.

Jak widać, montaż drzwi nie należy do łatwych zadań i wymaga nieco praktyki. Dlatego też w naszej firmie oferujemy możliwość zakupu drzwi z montażem. Tego typu usługi świadczymy m.in. na terenie Gliwic, Bytomia i Pyskowic, a także okolicznych miejscowości.